Wolff: Mercedes podjął już decyzję

Szef Mercedesa Toto Wolff powiedział, że niemiecki zespół podjął już decyzję w sprawie tego, kto będzie zespołowym partnerem Lewisa Hamiltona w przyszłym sezonie Formuły 1.

Kilka miesięcy temu Mercedes przedłużył kontrakt z Hamiltonem o kolejne dwa lata, jednak kwestia drugiego kierowcy tej stajni była jak dotąd kwestią całkowicie otwartą. Z biegiem czasu jasnym stało się, że o fotel realnie walczy dwóch kierowców: obecny kierowca Mercedesa Valtteri Bottas, a także zawodnik Williamsa, George Russell. Wolff co chwilę jest pytany o drugi fotel w jego zespole – podczas Grand Prix Belgii dwukrotnie już wskazał, że decyzja w tej sprawie już zapadła. Szef Mercedesa dodał również, że drugie pole startowe wywalczone przez Russella do niedzielnego wyścigu w żaden sposób nie wpływa na finalną decyzję.

„Wiemy, z kim mamy do czynienia w przypadku George’a, który był wybitny w seriach juniorskich, w Williamsie, a ostatnio w Bahrajnie. Gdybym potrzebował tego ostatecznego dowodu, wówczas coś byłoby nie tak, ale nie sprowadza się do jednej rzeczy… decyzja uwzględnia inne czynniki” – powiedział Wolff.

Zapytany, czy decyzja w sprawie drugiego fotela w Mercedesie została już podjęta, Wolff odpowiedział krótko: „Tak”.

„Gdyby to była łatwa decyzja, podjęlibyśmy ją wcześniej, ponieważ znamy Valtteriego, ale również znamy George’a, a obaj zasługują na opiekę w najlepszy możliwy sposób, ponieważ obaj są częścią rodziny i bardzo ich cenimy”.

Wolff jednocześnie pochwalił Russella za jego zaskakująco dobry wynik uzyskany w deszczowych kwalifikacjach na torze Spa-Francorchamps.

„Przyglądałem się kamerom pokładowym u kierowców i myślę, że od początku był jedynym, który w La Source zyskał tyle przewagi względem reszty, ponieważ tylko on był w stanie zjechać do krawężnika. Tutaj mówimy o kwestii prowadzenia samochodu, ale również odpowiednich ustawień i temperatury opon. Sposób, w jaki Williams podszedł do kwalifikacji, był bardzo sprytny. Ryzykowny, ale sprytny”.

„Russell Był bardzo zdecydowany przez Eau Rouge, a samochód również prezentował się dobrze w dalszej części okrążenia. Potrzeba jednak kierowcy, aby to zmaksymalizować lub wykorzystać pełny potencjał pakietu, a to wszystko miało miejsce dzisiaj. Widzieliście wspaniałe okrążenie wspaniałego młodego kierowcy”.

Źródło: motorsportweek.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze