Leclerc: Postaram się nie popełnić więcej takiego błędu

Charles Leclerc zakończył wczorajszą drugą sesję treningową przedwcześnie. Kierowca Ferrari przyznał, że zrobi wszystko, aby nie popełnić więcej takiego błędu. Monakijczyk stracił przez rozbicie samochodu połowę ważnej sesji treningowej.

W trakcie pierwszego treningu Leclerc zaprezentował się z bardzo dobrej strony i zakończył sesję z czwartym wynikiem, tracąc sześć dziesiątych sekundy do najszybszego Valtteriego Bottasa. Druga sesja nie poszła po myśli zawodnika Ferrari i Monakijczyk rozbił swój samochód na półmetku treningu w szykanie Les Combes.

"Szczerze mówiąc to był bardzo trudny dzień, nie tylko dla nas, ale dla wszystkich" - powiedział Leclerc. "Warunki panujące na torze były dziś trudne i ciężko było się odnaleźć. Teraz musimy jeszcze popracować nad samochodem, żeby był jak najlepiej przygotowany do sesji kwalifikacyjnej i wyścigu. Oczywiście wolałbym nie kończyć sesji w taki sposób [uderzając w bandę], ale czasami dzieją się takie rzeczy".

Leclerc dodał również, że zrobi wszystko, żeby sytuacja z drugiego treningu się nie powtórzyła. "Zdecydowanie, postaram się więcej nie doprowadzić do takiej sytuacji. W trakcie pierwszego treningu miałem bardzo dobre odczucia, samochód prowadził się naprawdę dobrze, ale w drugiej sesji było dużo gorzej i musimy znaleźć odpowiedź na pytanie, dlaczego tak się stało. Mam nadzieję, że sobota będzie dla nas lepsza i wykonamy dobrą pracę, żeby osiągnąć jak najlepszy wynik".

Źródło: speedweek.com

Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze