Williams z długą listą kierowców na wypadek odejścia Russella

Szef Williamsa Jost Capito powiedział, że w przypadku, gdyby George Russell miałby przejść do Mercedesa, jego zespół dysponuje dość sporą listą nazwisk mogących zastąpić Brytyjczyka.

Russell od długiego czasu jest przymierzany do Mercedesa. Piłeczka znajduje się po stronie niemieckiej stajni, która musi podjąć decyzję w sprawie przyszłości Valtteriego Bottasa. W tym sezonie Russell popisał się kilkoma naprawdę dobrymi wyścigami, ocierając się o pierwsze punkty w Williamsie podczas wyścigów we Francji i Wielkiej Brytanii, gdzie zajmował 12. miejsce, a także w Grand Prix Austrii, gdzie w końcówce musiał uznać wyższość Fernando Alonso i przejechał linię mety na 11. pozycji.

W związku z możliwym ruchem na rynku kierowców, Capito został zapytany na Silverstone, czy rezerwowy Astona Martina, Nico Hülkenberg, może być potencjalnym kierowcą Williamsa na przyszły sezon.

„Na ten moment nie wykluczamy żadnego kierowcy, który byłby dostępny w przyszłym roku, a wśród nich jest Nico. Mamy zatem całkiem długą listę” – powiedział Capito.

Szef Williamsa dodał również, że chciałby mieć u siebie kierowcę, który jest gotowy działać w interesie zespołu, wyraźnie podkreślając, że na powrót na szczyt stawki jest jeszcze zbyt wcześnie.

„Najważniejsze jest to, że chcemy mieć najlepszych kierowców, którzy są dostępni oraz są zainteresowani jazdą i pracą dla Williamsa. Zdecydowanie nie będzie to zawodnik, który chciałby być w przyszłym roku mistrzem świata – z naszej perspektywy byłby w złym zespole. Potrzebujemy kierowców, którzy chcą wesprzeć stajnię, pomoc jej w powrocie do walki, są gotowi stać się liderem oraz dążyć do poprawy wyników. W tej chwili obserwujemy wzrost zainteresowania kierowcami chcącymi jeździć dla Williamsa”.

Źródło: formula1.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league