Räikkönen: Obróciłem się i to by było na tyle

Kimi Räikkönen nie krył rozczarowania niedzielnym wyścigiem o Grand Prix Wielkiej Brytanii. Fin, który miał szanse na zdobycz punktową ostatecznie ukończył rywalizację na 15. pozycji.

Kierowca zespołu Alfa Romeo Racing ORLEN nieźle wystartował przesuwając się o trzy miejsca. Na dystansie wyścigu popularny „Iceman” również dysponował niezłym tempem, które przez pewien czas dawało nadzieję na kolejne w sezonie punkty. Niestety podczas walki z Sergio Pérezem Räikkönen obrócił swój samochód, co ostatecznie przekreśliło tą nadzieję: „To nie był zły wyścig do momentu kontaktu z Perezem. Wiedzieliśmy, że to będzie trudne popołudnie, ale mieliśmy dobry start i przez chwilę byliśmy w stanie jechać w pierwszej dziesiątce” - powiedział.

„Miałem niezłą walkę z Sergio, jechaliśmy bok w bok w kilku zakrętach, ale nagle przestrzeń zniknęła. Nie jestem pewien, co się stało. Obróciłem się i to by było na tyle. Ostatecznie musieliśmy sporo się bronić, wciąż brakowało nam czegoś, żeby być w punktach aż do flagi w szachownicę. Mamy nadzieję, że następne tory będą nieco bardziej pasowały do naszych mocnych stron i będziemy bardziej konkurencyjni”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Alfa Romeo Racing ORLEN

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze