Alonso: Dałem z siebie wszystko

Pomimo startu z czternastej pozycji, Fernando Alonso zdołał ukończyć Grand Prix Austrii Formuły 1 na dziesiątym miejscu. Hiszpan w końcówce wyścigu stoczył walkę z Georgem Russellem, którego po zakończeniu rywalizacji przytulił.

Kierowca Alpine miał sporego pecha podczas sobotnich kwalifikacji, gdzie w decydującym momencie mierzonego okrążenia został przyblokowany przez Sebastiana Vettela i tym samym nie awansował do Q3. Tym samym dwukrotny mistrz świata Formuły 1 startował w odległej pozycji.

„Zdobycie punktów było trudne, o czym wiedzieliśmy startując z tak daleka. Cieszymy się z punktu, chociaż wiemy, że w ten weekend zasłużyliśmy na więcej, ale lepsze to niż nic. To byłą napięta i dobra walka z Goergem. Mieliśmy lepsze opony i udało nam się go wyprzedzić. Jeżeli chodzi o pozytywy, to w ten weekend widzieliśmy kilka ulepszeń pochodzących z zespołu, a samochód prowadził się dobrze przez wszystkie trzy dni tutaj. Teraz, jadąc na Silverstone czuję się pewniej, jeżeli chodzi o samochód i opony i cieszę się, że jestem bardziej konkurencyjny”.

Po wyścigu Hiszpan przyznał, że czuje się nieswojo wiedząc, że wyprzedził Russella, który walczył o swój pierwszy punkt w sezonie zarówno dla siebie jak i Williamsa: „Kiedy zobaczyłem, że to dziesiąte miejsce i że to jest on... Miałem nadzieję, że jest za mną ktoś oprócz niego”.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league