Marko: Russell nie może dłużej zostać w Williamsie

Helmut Marko z Red Bulla uważa, że pozostanie George’a Russella na jeszcze jeden sezon Formuły 1 w Williamsie jest pozbawione sensu i Brytyjczyk powinien już trafić do Mercedesa.

Według ostatnich plotek, Russell zastąpi Valtteriego Bottasa w Mercedesie, zaś zgodnie z predykcją włoskiego oddziału Sky, potwierdzenie tego faktu nastąpi podczas lipcowego Grand Prix Wielkiej Brytanii. Jak na razie niemiecki zespół nie odniósł się do tych doniesień, zaś Bottas stwierdził, że niedługo rozpocznie negocjacje w sprawie przedłużenia kontraktu na sezon 2022.

Marko, który zazwyczaj szeroko komentuje sytuację na rynku kierowców i to nie tylko w obozie Red Bulla, został zapytany, czy Russell powinien zastąpić Bottasa.

„To byłby logiczny krok” – odparł Marko w rozmowie z F1-Insider. „Nie można tego dłużej powstrzymywać, w przeciwnym razie finansowanie [juniorów] nie ma sensu. Nawet, jeśli Hamilton nie byłby z tego faktu zadowolony”.

Bottas jest kierowcą Mercedesa od 2017 roku, kiedy to zastąpił przechodzącego na emeryturę ówczesnego mistrza świata F1, Nico Rosberga. W przeciwieństwie do Niemca, Bottas ani razu nie był w stanie poważnie zagrozić Hamiltonowi w walce o tytuł, choć potrafił znacząco wesprzeć zespół i pomóc zapewnić mistrzowskie tytuły. Uważa się, że sam Hamilton ma wiele do powiedzenia w kwestii doboru zespołowego kolegi i najprawdopodobniej nadal będzie dążyć do utrzymania w zespole fińskiego kierowcy.

Marko ponadto uważa, że powrót Bottasa do Williamsa w ramach zamiany pozycji kierowców „jest jedyną opcją”.

„Bottas nie musi do nas dzwonić. W zasadzie mogę sobie tylko wyobrazić zamianę z Russellem. Myślę, że Williams może być dla niego jedyną opcją”.

Po sześciu wyścigach tegorocznego sezonu Bottas zajmuje szóste miejsce w klasyfikacji kierowców z dorobkiem 47. punktów. Jego zespołowy kolega – Hamilton – ma ich z kolei 101 i traci 4 oczka względem aktualnego lidera, Maxa Verstappena.

Źródło: motorsportweek.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league