Gasly: Od połowy wyścigu miałem problem z silnikiem

Pierre Gasly fantastycznie zaprezentował się podczas Grand Prix Azerbejdżanu. Francuz mimo problemów z silnikiem, stanął na trzecim stopniu podium.

Kierowca AlphaTauri mniej więcej w połowie rywalizacji na ulicznym torze w Baku doświadczył spodku mocy, co mogło go kosztować miejsce w pierwszej trójce: „Było bardzo ciężko, od połowy wyścigu zaczęliśmy mieć problem z silnikiem, zacząłem tracić osiągi na prostej i nie mogłem być już tak szybki, jak na początku wyścigu” – powiedział Gasly. „Wtedy Seb zaczął mnie łapać na prostej i wiedziałem, że to będzie trudne”.

Ostatecznie finał wyścigu był szczęśliwy dla Francuza, który trzeci raz w karierze stanął na podium: „Naprawdę nie wiem, co powiedzieć. To był niesamowity weekend - P4 w kwalifikacjach i P3 w wyścigu. Wyścig był bardzo intensywny, szczególnie pod koniec. Na ostatnich dwóch okrążeniach wiedziałem, że będę w trudnej sytuacji, aby obronić swoją pozycję przed Charlesem i tak właśnie się stało. Minął mnie przed zakrętem nr 1 i tam zobaczyłem podium, tuż przed moimi oczami i po prostu dałem z siebie wszystko, co mogłem. W końcu się udało”.

„To była intensywna batalia, ale dokładnie tak lubię się ścigać. Było bardzo ciężko, ale uczciwie i tak, jestem naprawdę zadowolony, że chłopacy mają to podium”.

Gasly stwierdził również, że nie do końca jego zespół wie, skąd ich samochód miał tak dobre tempo zarówno w Monako, jak i w Azerbejdżanie: „Myślę, że ogólnie dobrze by było znaleźć w pierwszej piątce. Na starcie wyścigu dotrzymywałem kroku czołówce z opcją na miękkich oponach, potem nawet na twardych oponach tempo nie było złe, dopóki nie mieliśmy tego problemu [z silnikiem] i nie zaczęliśmy trochę tracić. Jest wiele znaków zapytania, gdy idzie źle, bo musisz coś zrozumieć, ale kiedy idzie dobrze, to może lepiej nie zastanawiać się, czemu?”.

„A tak serio, to nie wiemy, dlaczego byliśmy tak szybcy przez cały weekend. Musimy to zrozumieć, bo jeśli jest gdziekolwiek potencjał, to może możemy go uwolnić jeszcze bardziej”.

Źródło: crash.net

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze