Vettel: Ten wynik to zasługa doskonałych decyzji

Sebastian Vettel wywalczył podczas Grand Prix Monako piąte miejsce i tym samym zdobył pierwsze swoje punkty w obecnym sezonie F1. Okraszeniem dobrego wyniku na ulicach Monte Carlo była walka Niemca z Pierrem Gasly.

Kierowca zespołu Aston Martin do wyścigu ruszał z ósmego miejsca, ale po pechu Leclerca automatycznie zyskał jedną pozycję więcej, a na torze wywalczył kolejne dwie: „Jestem zadowolony z dzisiejszego piątego miejsca i wspaniale jest mieć oba samochody w punktach” – powiedział po wyścigu Vettel.  „Wynik ten jest zasługą doskonałych decyzji podejmowanych przy ścianie boksu i dobrego tempa w samochodzie, gdy miało to znaczenie. Wiedziałem, że dwa okrążenia przed moim pit stopem będzie to kluczowe dla naszego wyścigu i byłem wtedy w stanie uzyskiwać dobre czasy okrążeń na oponach, które były już zużyte i to zrobiło różnicę”.

Ozdobą wyścigu Vettela była akcja, w której stoczył pojedynek zaraz po wyjeździe z boksów z Pierrem Gasly: „Było bardzo ciasno, kiedy wyjechałem z boksu, ponieważ wiedziałem, że [Pierre] Gasly był bardzo blisko. Pierre był tuż obok mnie, ale lusterka nie są wspaniałe i niewiele w nich widać. To nie jest jak 4K ani nawet HD”.

„Nie jest łatwo ścigać koło w koło pod górę do Casino Square, ale wygraliśmy ten drag racing, a on musiał się z niego wycofać. Tor uliczny zawsze może wywołać nieoczekiwane zdarzenia i dziś sprostaliśmy temu wyzwaniu ”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Aston Martin Racing

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league