Kubica: Przepraszam za ten błąd

Robert Kubica przeprosił zespół Alfa Romeo za wypadnięcie z toru w żwir na kilkanaście minut przed zakończeniem pierwszego treningu Grand Prix Hiszpanii.

Polak, który w tym sezonie pełni rolę kierowcy rezerwowego, po raz pierwszy w tym roku wystąpił w oficjalnej sesji treningowej, w której zastąpił Kimiego Räikkönena. W końcówce tego treningu wypadł z toru w zmodernizowanym 10. zakręcie, po czym utknął w żwirze, co doprowadziło do wywieszenia czerwonej flagi.

„Niestety trochę źle oceniłem poziom przyczepności, jaki miałbym na miękkich oponach. Obróciłem się na wejściu w zakręt – właściwie podczas wejścia. Byłem na limicie przyczepności, po czym samochód obrócił się i utknąłem w pułapce żwirowej” – powiedział Kubica.

„To nigdy nie jest łatwe. Sześć miesięcy temu jeździłem pełnym tempem, ale podczas pierwszego przejazdu twarde opony nie były łatwe do rozgrzania. Ponadto, odczucie samochodu nie było tak dobre, jak się spodziewałem. Próbowaliśmy kilku rzeczy, jednak uczucie z jazdy nie było najlepsze. Mimo wszystko przepraszam za błąd. Nigdy nie jest łatwo, kiedy masz tak krótki czas. Zapłaciłem dość wysoką cenę za mały błąd, ale tak to już jest”.

Kubica powróci do kokpitu samochodu F1 w przyszłym tygodniu, aby wspomóc zespół i Pirelli w rozwoju nowych, 18-calowych opon na przyszły rok.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze