Alonso: Zrobiliśmy w ten weekend duży krok naprzód

Fernando Alonso zajął w wyścigu o Grand Prix Portugalii ósme miejsce, dojeżdżając do mety za Estebanem Oconem, a zespół Alpine po raz drugi w tym sezonie zdobył podwójne punkty. Hiszpan był zaskoczony tym jak dobrze prowadził się jego samochód w porównaniu do wyścigu na torze Imola.

Zespół Alpine nie miał dobrego tempa w trakcie wyścigów w Bahrajnie i na Imoli, ale podczas weekendu na torze Portimão zarówno Fernando Alonso jak i Esteban Ocon od pierwszego treningu prezentowali bardzo konkurencyjne tempo. Hiszpan zajął w drugim treningu piątą lokatę, ale kwalifikacje nie poszły po jego myśli i musiał wystartować do wyścigu dopiero z trzynastego pola. Słabe kwalifikacje nie przeszkodziły Alonso w pokazaniu potencjału w trakcie wyścigu i 39-latek dojechał ostatecznie do mety na ósmej pozycji, bezpośrednio za Estebanem Oconem.

"Walczyliśmy w trakcie wyścigu z jednym Ferrari i McLarenem, co było dla nas nie do pomyślenia w trakcie weekendu w Bahrajnie i na Imoli" - powiedział Alonso. "Myślę, że udało nam się zrobić spory krok do przodu jeśli chodzi o osiągi samochodu. W ten weekend było dużo lepiej, czułem się konkurencyjny od samego początku weekendu. Tajemnicą pozostaje moja dyspozycja w trakcie kwalifikacji, nie czułem się komfortowo w trakcie sesji zajmując odległą lokatę, co zagroziło moim szansom w trakcie wyścigu. Podsumowując, jestem bardzo zadowolony z weekendu i muszę przyznać, że to była dla nas bardzo udana niedziela".

Hiszpan uważa, że teraz najważniejsze jest, by znaleźć odpowiedź na pytanie dlaczego kwalifikacje w jego wykonaniu były tak problematyczne.

"Kolejne dwa tory w kalendarzu nie należą do najłatwiejszych jeśli chodzi o wyprzedzanie, więc kwalifikacje będą bardzo ważne. Chodzi o to, żeby samochód był konkurencyjny w każdych warunkach, bez względu na to czy mocno wieje, czy zmienia się przyczepność. Muszę być przygotowany na każdą ewentualność i szybko zrozumieć jak wykorzystać w takiej sytuacji pełen potencjał samochodu"

Ósme miejsce, które udało się wywalczyć Alonso w trakcie wyścigu o Grand Prix Portugalii było dla niego najlepszym wynikiem od czasu powrotu do Formuły 1 po dwóch latach przerwy.

Źródło: motorsportweek.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze