Verstappen: Miałem tylko jedną szansę

Max Verstappen do ostatniego okrążenia walczył o zwycięstwo w niedzielnym Grand Prix Bahrajnu Formuły 1. Holender przegrał jednak pojedynek z Lewisem Hamiltonem, mimo że wyprzedził go na cztery okrążenia do mety.

„Mercedes wykonał wcześniejszy pit-stop, a my trzymaliśmy się naszej strategii, która działała” – powiedział kierowca Red Bulla. „Problem w tym, że tymi samochodami trudno się wyprzedza i gdy ma się pozycję na torze, daje to dużą przewagę. Gdy tylko zbliżyłem się do Lewisa miałem jedną szansę i wyjechałem poza tor w czwartym zakręcie, więc musiałem oddać pozycję. Potem moje opony nie były już w wystarczająco dobrym stanie, aby wywierać presję”.

„Musimy patrzeć na pozytywy. Walczymy z Mercedesami, a to świetnie. Rozpoczęliśmy sezon dobrze i zdobyliśmy dobre punkty dla zespołu. Przeanalizujemy, co możemy zrobić lepiej, bo zawsze jest co poprawić. Świetnie było zdobyć 200. podium dla Hondy, a teraz skupiamy się na kolejnym wyścigu”.

Drugie miejsce było najlepszym rozpoczęciem sezonu w wykonaniu Verstappena. Holender tylko raz wcześniej stawał na podium inauguracyjnego wyścigu, dwa lata temu w Australii.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Red Bull Racing

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league