Leclerc: Poczyniliśmy spory postęp

Charlec Leclerc zajął szóste miejsce podczas Grand Prix Bahrajnu. To dobrym wynik mając na względzie słabą formę Ferrari w poprzednim sezonie.

Kierowca Ferrari dobrze wystartował do wyścigu i w zakręcie nr 4 wyszedł na trzecie miejsce, wyprzedzając Valtteriego Bottasa. „To był niezły start sezonu i jestem dość zadowolony z wyścigu” – powiedział po wyścigu Monakijczyk. „Nie mogę być bardzo zadowolony z P6, ale na koniec dnia musimy spojrzeć na to, gdzie byliśmy w zeszłym roku i jasne jest, że poczyniliśmy spory postęp”.

„Miałem bardzo dobry start. Znalazłem się na trzecim miejscu i całkiem dobrze radziłem sobie z oponami w pierwszym przejeździe. Myślę, że prawdopodobnie zostało w nich trochę więcej [tempa], ale musieliśmy zjechać do boksów i spróbować popchnąć strategię w innym kierunku, co było słuszne, ale mogło nas to trochę kosztować, jeśli chodzi o tempo pod koniec wyścigu”.

„Podsumowując, był to dobry wyścig i pozytywny weekend, a my zrobiliśmy duży krok naprzód w porównaniu z poprzednim sezonem. Nadal nie jesteśmy tam, gdzie chcemy być, więc musimy dalej pracować i bardzo mocno naciskać, aby być lepszymi w nadchodzących wyścigach”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Ferrari

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league