Gasly: To jedne z najlepszych kwalifikacji w moim wykonaniu

Pierre Gasly świetnie zaprezentował się w kwalifikacjach do Grand Prix Bahrajnu. Kierowca Scuderia AlphaTauri wyruszy do niedzielnego wyścigu z piątego miejsca.

Francuz od początku weekendu na torze Sakhir prezentował się z bardzo dobrej strony i potwierdził to również podczas sobotniej czasówki. Dodatkowo Gasly wyruszy do wyścigu na pośredniej mieszance Pirelli. 

„Jestem bardzo zadowolony z dzisiejszego występu, to jedne z moich najlepszych pozycji podczas kwalifikacji, jakie miałem w zespole” – komentował Gasly. „W pierwszym wyścigu roku ważne jest, abyśmy pokazali dobry potencjał na nadchodzący sezon i myślę, że udało nam się to zrobić dzisiaj”.

Siostrzany zespół Red Bulla zaryzykował ze strategią podczas Q2 zakładając w samochodzie nr 10 pośrednie opony, co w rezultacie opłaciło się i do wyścigu Gasly wyruszy na pośredniej mieszance Pirelli: „Używanie pośredniej opony w Q2 było ogromnym ryzykiem, ale udało nam się sprawić, że zadziała i miejmy nadzieję, że jutro będziemy mogli wykorzystać to na naszą korzyść podczas wyścigu”.

„Postaram się jak najlepiej wykorzystać pozycję, z której startujemy. Myślę, że jest dla nas jasne, że mamy sporą szanse i zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby zdobyć jak najwięcej punktów dla zespołu”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Scuderia AlphaTauri

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league