Vettel: Będę tęsknił za Charlesem

Sebastian Vettel nie zaliczy sezonu 2020 do udanych, ale na pewno na długo zapamięta ostatni wyścig sezonu na torze Yas Marina w Abu Zabi.

Niemiec w dość wyjątkowy i wzruszający sposób podziękował swojej ekipie. Na okrążeniu zjazdowym wyciągnął kartkę papieru, gdzie znajdowały się słowa piosenki, którą sam napisał. Niemiec zaśpiewał ją przez radio zespołowe w rytm piosenki Azzurro autorstwa Adriano Celentano.

„Ten wyścig to nie jest to, który zapamiętam, ale to, co zapamiętam, to gesty całej ekipy, mechaników, inżynierów, obsady cateringu itd. Myślę, że energia była dzisiaj inna i czułem to. Będę to w sobie nosić już na zawsze. Za każdym razem, kiedy z jakiegoś powodu byłem podekscytowany, zaczynałem śpiewać i myślę, że to był miły sposób, aby zaśpiewać jeszcze ren ostatni raz, a piosenka którą się wzorowałem jest bardzo, bardzo popularną włoską piosenką „Azzurro” autorstwa Adriano Celentano”.

Kierowca Ferrari zaśpiewał między innymi o tym, że jego czas już nadszedł, ale kochał być w zespole, gdzie czuł magię oraz podziękował za to, że został przyjęty do zespołu. Pozdrowił również wszystkich w Maranello, ponieważ na to zasługują.

Niemiec przyznał, że będzie tęsknić za Charlesem Leclerkiem, z którym po wyścigu wymienił się kaskami.

„Będę tęsknił za Charlesem. Przyprawił mnie o ból głowy tu i tam, ale jesteśmy na różnych etapach naszego życia i kariery. Z pewnością jest dobrym dzieckiem i myślę, że przejdzie długą drogę, a w przyszłości wyrośnie na człowieka. Mam nadzieję, że dostanie taki samochód, na jaki zasługuje”.

Po zakończeniu wyścigu Sebastian Vettel otrzymał pamiątkowy puchar od zespołu Ferrari, podobnie jak w przeszłości Felipe Massa.

„Puchar - sam byłem zakończony. Nigdy po ukończeniu wyścigu na 14 miejscu nie otrzymałem pucharu. To na pewno będzie to miłe wspomnienie. Na przodzie znajduje się tabliczka ze wszystkimi wygranymi. Ten rok był kiepskim odbiciem wspaniałego czasu, jaki spędziłem w zespole”.

Po wszystkim Sebastian Vettel wziął karton piwa i zaczął go rozdawać wszystkim pracownikom Ferrari będących w padoku toru Yas Marina.

Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze