Sainz: To był mój jeden z najtrudniejszych wyścigów w F1

Carlos Sainz Jr przyznał po wyścigu o Grand Prix Turcji, że był to jeden z najtrudniejszych jego wyścigów w Formule 1. Hiszpan, który startował z piętnastego miejsca, finalnie ukończył rywalizację na piątej pozycji.

Kierowca McLarena szczególnie był zadowolony z faktu, że po sobotnich, nieudanych kwalifikacjach był w stanie odrobić sporo pozycji już na starcie: „To był bardzo, bardzo dobry dzień dla nas po rozczarowującej sobocie” – powiedział Sainz. „Udało nam się rozegrać bardzo mocny wyścig w bardzo trudnych warunkach. Miałem świetny start, awansując o sześć miejsc, utrzymywałem solidne tempo po obydwóch zmianach opon. Udało mi się wykonać kilka dobrych manewrów wyprzedzania, aby ukończyć na P5”.

„Zdecydowanie oceniam ten wyścig, jako jeden z najtrudniejszych, jakie do tej pory miałem w F1 i jestem bardzo szczęśliwy, że udało mi się przebić o 10 pozycji w takich warunkach. Jestem również zadowolony z całego zespołu, ponieważ uratowaliśmy ciężki weekend, dojeżdżając obydwoma samochodami w punktach”.

Źródło: Informacja prasowa McLaren Racing

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league