Leclerc: Robimy postępy

Charles Leclerc przyznał po wyścigu o Grand Prix Portugalii, że Ferrari idzie w dobrym kierunku, jeśli chodzi o wprowadzanie ulepszeń. Kierowca zespołu z Maranello powiedział, że w końcu jest zadowolony zarówno z wyścigu, jak i kwalifikacji.

Leclerc, który dojechał na świetnej czwartej pozycji, pochwalił zespół Ferrari za wprowadzone poprawki i przygotowanie samochodu podczas minionego weekendu: „Widzimy pewne postępy, co jest bardzo zachęcające dla całego zespołu i dla mnie osobiście. Mieliśmy dobry wyścig” – powiedział kierowca Ferrari.  „Bardzo ciężko pracowaliśmy nad naszym tempem wyścigowym i wreszcie mieliśmy weekend z przyzwoitymi kwalifikacjami, jak i dobrym wyścigiem, więc jestem bardzo zadowolony”.

„Pierwszy stint był trudny. Na pierwszych kilku okrążeniach musiałem być skupiony, ponieważ traciłem sporo pozycji, ze względu na to, że zaczynaliśmy start na pośrednich oponach. Okrążenie po okrążeniu wracaliśmy tam, gdzie chcieliśmy być. To było niesamowicie”.

„Dobrze jest widzieć postępy, jakie robi zespół z wyścigu na wyścig. Jeśli spojrzę na moje dotychczasowe osiągnięcia, to był to dobry sezon. Nadal mam wiele do zrobienia, jest sporo rzeczy, które muszę poprawić i mam nadzieję, że patrząc wstecz na ten rok zapamiętam go, jako pozytywny ”.

Źródło: Informacja prasowa Ferrari

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league