Verstappen obiecuje jeszcze lepsze tempo Red Bulla

Drugi na mecie niedzielnego wyścigu Formuły 1 na torze Nürburgring Max Verstappen żałuje, że obie piątkowe sesje treningowe zostały odwołane i zespół Red Bulla nie miał dość czasu, aby wypróbować i dostosować ustawienia do nowych części.

„Przywieźliśmy nowe elementy, więc samochód z całą pewnością jest lepszy” – powiedział Holender. „Będziemy starali się lepiej je wykorzystać, bo ten weekend był krótszy niż się spodziewaliśmy i mamy jeszcze pole do poprawy. Miejmy nadzieję w kolejnym wyścigu zrobimy to samo”.

Verstappen utrzymywał się w pobliżu Lewisa Hamiltona na początku wyścigu, lecz później nie mógł już dotrzymać tempa zwycięzcy wyścigu: „Próbowałem jechać za nim przez cały czas i wydaje mi się, że na całym dystansie był nieco szybszy, ale to był dla nas udany weekend i jesteśmy zadowoleni. Musimy pracować nad dalszym zmniejszeniem straty”.

Na ostatnim okrążeniu Holender zademonstrował potencjał poprawek, uzyskując najlepszy czas okrążenia: „Najszybsze okrążenie było przyjemne. Nie sądziłem, że dam radę, po prostu jechałem na pełnym gazie i na szczęście się udało. Cieszę się z tego”.

Drugi z kierowców Red Bulla Alexander Albon nie dojechał do mety z powodu przedziurawionej chłodnicy.

Źródło: formula1.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league