Verstappen zaskoczony rozdzieleniem Mercedesów

Max Verstappen nie krył swojego zaskoczenia faktem, że udało mu się uzyskać drugi czas podczas kwalifikacji do Grand Prix na torze Soczi i tym samym rozdzielić duet Mercedesa.

„Wiedziałem, że jesteśmy nieco bardziej konkurencyjni niż to miało miejsce [w piątek], ale to niespodzianka być w pierwszym rzędzie. Jestem zadowolony z poprawy jakiej dokonaliśmy przez noc” – powiedział Verstappen. „Na początku kwalifikacji ryzykowne było myśleć o P3, ale myślę, że mogliśmy być dalej, ponieważ tak naprawdę nie znaleźliśmy dobrego balansu ze względu na zmiany kierunku wiatru. Tak jak powiedział Lewis, to bardzo ryzykowne aby znaleźć odpowiednią przyczepność w niektórych zakrętach, ale w Q3 dokonaliśmy kilku zmian i to zadziałało nieco lepiej, więc jestem usatysfakcjonowany tym”.

Dla Holendra był to dopiero drugi raz, kiedy zakwalifikował się do wyścigu w pierwszym rzędzie. Kierowca Red Bulla wystartuje do niedzielnego wyścigu na mieszance miękkiej: „Oczywiście startuję z nieco brudniejszej części toru, więc nie wiem jak bardzo to wpłynie na nasz start. Ogólnie rzecz biorąc, myślę, że Mercedesy są nieco szybsze, jeżeli chodzi o tempo wyścigowe, więc postaram się jak najlepiej, aby zostać z nimi i zobaczymy co się stanie”.

Podczas konferencji, kierowca Red Bulla zwrócił uwagę również na sam start i na to, że ma nadzieję, że nie zostanie znów wyeliminowany na początkowych metrach wyścigu, co miało miejsce podczas wyścigu o Grand Prix Toskanii: „Chciałbym mieć dobry start, a mówiąc o starcie mam na myśli to, że będę mieć pełną moc i byłoby to fajne i nie zostanę wyeliminowany, a po dwóch odpadnięciach myślę, że dobrze byłoby zdobyć kilka punktów”.

Verstappen przyznał również, że uważa swoje dzisiejsze okrążenie za jedno z lepszych w sezonie: „Myślę, że naprawdę wydobyliśmy dzisiaj więcej niż myśleliśmy, że jest to możliwe i możemy być z tego zadowoleni. P2 jest nieco zaskakujące i nie mówię tego bardzo często, ale myślę, że to było jedno z moich lepszych kółek kwalifikacyjnych i to jest bardzo dobre uczucie. Miałem nieco małe problemy podczas Q1 i Q2 związane z balansem samochodu i dokonaliśmy kilku małych usprawnień, aby to wszystko ustabilizować przed Q3, zwłaszcza podczas drugiego przejazdu. Wszystko zadziało i okrążenie było dobre. Oczywiście chcemy walczyć o pierwsze pola startowe i wygrane w tym roku, ale jest to nie możliwe w obecnym czasie, więc rozdzielenie obu Mercedesów jest bardzo satysfakcjonujące i cieszę się, że jestem w pierwszym rzędzie”.

Źródło: redbull.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league