Leclerc: Po prostu byliśmy zbyt wolni

Charles Leclerc powiedział po wyścigu o Grand Prix Toskanii, że utrzymanie trzeciej pozycji, jaką zyskał po głównym starcie wyścigu nie było możliwe.

Monakijczyk po świetnym starcie wskoczył na trzecią pozycję, meldując się za dwójką Mercedesa, ale finalnie ukończył wyścig na ósmym miejscu: „Byliśmy po prostu zbyt wolni” - powiedział Leclerc. „Nie mam nic więcej do dodania. Nie mieliśmy odpowiedniego tempa. Ustawiłem się w najlepszej możliwej pozycji za dwójką Merców, które odjeżdżały, więc miałem wolne powietrze przed sobą, ale bardzo zmagałem się z samochodem”.

Leclerc powiedział, że Ferrari musi zrozumieć, dlaczego samochód nagle zmienia się między sesjami, skoro dobrze radził sobie w kwalifikacjach, ale już nie w wyścigu, natomiast podczas poprzednich wyścigów było zupełnie na odwrót. „Musimy pracować uczciwie i starać się to zrozumieć, ponieważ niektóre wyścigi nie były zbyt konkurencyjne pod względem kwalifikacji, ale już bardziej podczas wyścigu, co miało miejsce na początku sezonu”.

„Teraz wydaje się, że wykonaliśmy dobrą robotę w kwalifikacjach, ale zmagając się bardzo z samochodem w trakcie wyścigu jest to trudne do opanowania”.

Źródło: crash.net

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league