Rozczarowanie w zespole Alfa Romeo Racing ORLEN

Alfa Romeo Racing ORLEN nie może zaliczyć niedzielnego wyścigu o Grand Prix Włoch do udanych. Kimi Räikkönen i Antonio Giovinazzi nie zdobyli ani jednego punktu w chaotycznym wyścigu na Monzy.

Fiński kierowca narzekał, że przyczyną słabego występu na torze pod Mediolanem był brak odpowiednich opon po ponownym starcie wyścigu: „To był bardzo rozczarowujący wynik, ale tak naprawdę nic nie mogliśmy zrobić. Podczas czerwonej flagi mieliśmy tylko miękkie opony, po użyciu średnich na starcie, co postawiło nas w bardzo trudnej sytuacji” – powiedział były mistrz świata F1. „Miękkie opony były dobre do walki i obrony, ale tylko przez kilka pierwszych okrążeń po restarcie, a kiedy zniknęły, było po wszystkim”.

„Aż do czerwonej flagi byliśmy na dobrej pozycji, samochód sprawował się dobrze i sprawy toczyły się całkiem dobrze, ale po tym już naprawdę nie mogliśmy walczyć”.

Na dobry rezultat w domowym wyścigu czekał Antonio Giovinazzi, który miał przyzwoity początek wyścigu: „Kończymy bez punktów po tak szalonym wyścigu, a szkoda, bo na początku wszystko wyglądało dobrze” – komentował po wyścigu Włoch. „Z perspektywy czasu, wiedząc, jak potoczył się wyścig, wiemy, że finisz w pierwszej dziesiątce był mało prawdopodobny, ale nadal rozczarowuje fakt, że dostajesz karę, która umieszcza cię daleko z tyłu, podczas gdy wcześniej jedziesz na wysokiej pozycji”.

„Będziemy musieli zbadać, jak rozwinęła się ta sytuacja, która doprowadziła do zatrzymania wyścigu W momentach wyjazdu samochodu bezpieczeństwa wszystko dzieje się naprawdę szybko, a Ty musisz reagować na to, co dzieje się wokół Ciebie.  Byłem skupiony na powrocie do boksów . Potem byłem za daleko, żeby cokolwiek zrobić, ale to takie są wyścigi. Muszę to zostawić za sobą i skupić się na wyścigu w przyszłym tygodniu, czyli kolejnym domowym Grand Prix dla mnie i spróbować wykonać lepszą pracę”.

Źródło: Informacja prasowa Alfa Romeo Racing ORLEN

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league