Ricciardo: Pomyślałem, że dam radę

Daniel Ricciardo wyrównał swój najlepszy wynik w sezonie 2020 Formuły 1, zajmując czwarte miejsce w niedzielnym Grand Prix Belgii na torze Spa-Francorchamps. Pierwszy raz od swojego przejścia do Renault, Australijczyk popisał się najlepszym czasem okrążenia wyścigu.

„Co za wyścig i wspaniały rezultat dla zespołu” – powiedział Ricciardo. „Mieliśmy dzisiaj dobre tempo, a czwarte miejsce to mocny wynik. Minęło trochę czasu od kiedy miałem najszybsze okrążenie, więc to także było przyjemne. Mój inżynier powiedział mi, jaki jest najlepszy czas i pomyślałem, że dam radę! To było mocne okrążenie, wykorzystałem cały tor i dałem z siebie wszystko. Może nawet pojechałem lepiej niż we wczorajszych kwalifikacjach!”

Reprezentant Renault przez chwilę walczył nawet z Maxem Verstappenem o trzecie miejsce i zapatruje się na udany kolejny wyścig we Włoszech, gdzie w ubiegłym roku zajął czwarte miejsce: „To był dla nas dobry tor, a Monza była jeszcze lepsza. Zobaczymy, co się wydarzy, ale możemy tam jechać pełni pewności siebie”.

Także Renault wyrównało swój najlepszy wynik od czasu powrotu do F1 jako konstruktor, a to za sprawą manewru na ostatnim okrążeniu, w którym Esteban Ocon wyprzedził Alexandra Albona w walce o piąte miejsce: „Piąte miejsce było nasze i cieszę się, że zdobyłem je na ostatnim okrążeniu. Byliśmy szybcy przez cały weekend i walczyliśmy z czołowymi autami”.

Źródło: renaultsport.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze