Kwiat: Nie czułem się komfortowo

Jak przyznał po wyścigu Daniił Kwiat to nie był satysfakcjonujący wyścig. Rosjanin będąc nie oponie miękkiej nie mógł przez dłuższy okres czasu poradzić sobie z Sebastianem Vettelem z Ferrari, który był na oponie pośredniej, a Kwiat miał wyraźnie lepsze tempo od Niemca.

Kierowca AlphaTauri ukończył wyścig na 12. miejscu, a jego strategia dwóch pit-stopów nie przyniosła spodziewanych efektów.

„Nie mogę powiedzieć, że to był satysfakcjonujący wyścig, ponieważ był dość frustrujący” – powiedział. „W samochodzie nie było tak komfortowo, jak to zwykle miejsce w niedzielę. Nadal musimy przyjrzeć się szczegółom i spróbować zrozumieć dlaczego - może zużycie opon nie było optymalne. Byłem zadowolony z mojego początkowego startu, miałem kilka fajnych walk z Ferrari i Ricciardo, więc pomyślałem, że mam dziś więcej do ugrania i ukończę [wyścig] na wyższej pozycji”.

Rosjanin wierzy, że weekend w Hiszpanii przyniesie zarówno jemu jak i jego ekipie sporo informacji i danych, z których będzie można wyciągnąć wnioski: „Myślę, że jest kilka rzeczy, których możemy się nauczyć z tego weekendu i powinniśmy sobie poradzić w następnych wyścigach”.

Obecnie Rosjanin ma na swoim koncie zaledwie dwa punkty i zajmuje 16. miejsce w klasyfikacji generalnej kierowców.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league