Verstappen: Wygląda na to, że mam abonament na trzecie miejsce

Trzeci raz w tym sezonie Max Verstappen zajął trzecie miejsce w kwalifikacjach Formuły 1. Na torze Circuit de Barcelona-Catalunya Holender znów musiał uznać wyższość duetu Mercedesa, który zapewnił sobie pierwszy rząd na polach startowych.

Nadzieją na wyższe miejsce kierowcy Red Bulla jest wyścig, gdzie samochód spisuje się znacznie lepiej niż w kwalifikacjach, o czym wspomniał sam Verstappen: „Myślę, że wykonaliśmy dobrą robotę podczas tych kwalifikacji, wydobywając wszystko, co można było z tego samochodu. Wiemy, że na jednym okrążeniu mamy małe problemy w porównaniu z Mercedesem, ale na długich przejazdach jesteśmy już bliżej i możemy wyciągnąć z naszego samochodu znacznie więcej”.

Verstappen zaśmiał się, że chyba ma abonament na bycie trzecim, ponieważ przez cały weekend – począwszy od pierwszego treningu – plasował się na tej pozycji: „Wygląda na to, że w tej chwili mam abonament na bycie trzecim, ponieważ przez cały tydzień byłem na tej pozycji, ale jutro postaramy się to poprawić! Wczoraj czułem się bardzo dobrze na długich przejazdach z tym balansem i z tym zużyciem opon, więc mam nadzieję, że jutro będzie tak samo – kiedy będzie ciepło, ale nie tak ciepło jak dzisiaj. Postaramy się być jak najbliżej Mercedesa, wywierać na nich presję i miejmy nadzieję, że będzie mieć dobrą walkę”.

„Jestem przekonany, że możemy wykonać dobrą robotę. Ciężko będzie pokonać Mercedesa, bo wciąż wyglądają na szybkich, ale nie poddamy się”.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league