Verstappen zaskoczony zwycięstwem i pokonaniem Mercedesa

Max Verstappen wyraził zaskoczenie z odniesienia zwycięstwa w Grand Prix 70-lecia Formuły 1, przyznając, że wyścig poszedł bardzo gładko i nie miał żadnych problemów z oponami.

Verstappen znacznie lepiej poradził sobie z zarządzaniem opon po starcie na twardym ogumieniu i wypracował sobie znaczącą przewagę po tym, gdy duet Mercedesa zjechał na swój postój po twardą mieszankę. Kierowca Red Bulla po swoim pit stopie powrócił na tor tuż za Valtterim Bottasem, jednak bardzo szybko uporał się z Finem, a 6 okrążeń później porzucił pośrednie opony, ponownie na korzyść twardego ogumienia.

W pewnym momencie wydawało się, że Lewis Hamilton będzie próbował pojechać na jeden postój i zachować prowadzenie, jednak zły stan opon sprawił, że Mercedes ściągnął Brytyjczyka do boksu i od tego momentu Verstappen niezagrożenie dojechał do mety na pierwszym miejscu. Holender wyraźnie podkreślił, że nie spodziewał się takiego wyniku.

„Nie spodziewałem się [zwycięstwa]. Po pierwszym przejeździe wydawało się, że mamy dobre tempo na tych oponach. Oczywiście niewiadomą było to, jak Mercedes poradzi sobie na twardym ogumieniu. Samochód prezentował mocne tempo. Tak naprawdę nie miałem żadnych problemów z oponami. Byliśmy w stanie naciskać i oczywiście sięgnięcie po zwycięstwo jest niesamowitym wynikiem. Zaliczyliśmy wspaniały dzień. Wszystko poszło gładko, mieliśmy odpowiednią strategię. Byłem przeszczęśliwy z wygranej” – powiedział Verstappen.

Jeszcze podczas pierwszego przejazdu inżynier Verstappena zalecił, aby odpuścić i zrobić miejsce względem prowadzących Mercedesów, jednak Holender dobrze wyczuł, że lepiej trzymać się liderów, bo wiedział, że jest szansa na dobry rezultat i pokonanie dominującego do tej pory zespołu.

„Do tej pory [w tym sezonie] nie mieliśmy okazji we wszystkich wyścigach, aby naciskać [na Mercedesa] i widziałem, że teraz mogę wywrzeć na nich presję. Starałem się więc to zrobić. Musieli zjechać do boksu i od tego momentu mogłem jechać własnym tempem oraz budować przewagę do samego końca”.

Dzięki zwycięstwu, Verstappen awansował na drugie miejsce w klasyfikacji kierowców, tracąc do Hamiltona 30 punktów.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league