Leclerc: Nie spodziewałem się czwartego miejsca w kwalifikacjach

Charles Leclerc przyznał, że zaskoczyło go jego tempo w sesji kwalifikacyjnej i fakt, że udało mu się wywalczyć czwarte miejsce.

Leclerc był bardzo zadowolony po sesji kwalifikacyjnej, w której przegrał tylko z duetem Mercedesa i Maxem Verstappenem. Monakijczyk po raz kolejny zaprezentował się z bardzo dobrej strony i wydobył ze swojego pakietu maksymalne możliwości, a oprócz tego awansował do Q3 na pośredniej mieszance, która da mu większe możliwości strategiczne w wyścigu.

"Jestem bardzo szczęśliwy po tym wyniku" - powiedział Leclerc. "Nie spodziewałem się, że będę w stanie pojechać tak szybko i zakończyć kwalifikacje na czwartym miejscu. Najważniejsze, że w wyścigu będę mógł wystartować na pośredniej mieszance, ponieważ przez cały weekend mieliśmy problem z miękką mieszanką. Nasze tempo na długich przejazdach jest naprawdę dobre, co pozwala mi być optymistą w kwestii wyścigu". 

Leclerc odniósł się także do utrudniających jazdę porywów wiatru w najszybszej części toru. 

"Bardzo ciężko jest odpowiednio wyczuć samochód, kiedy wiatr zmienia się praktycznie co sesję. Od piątku do soboty kierunek i siła wiatru całkowicie się zmieniły, ale pomimo tego udało nam się znaleźć odpowiedni balans i wywalczyć świetny wynik". 

Źródło: gptoday.net

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league