Todt spotkał się z Michaelem Schumacherem

Były szef Ferrari, a obecnie prezydent FIA Jean Todt przyznał w wywiadzie dla brytyjskiego Daily Mail, że spotkał się z 7-krotnym mistrzem świata Formuły 1 Michaelem Schumacherem.

Stan zdrowia niemieckiego mistrza od wielu lat budzi spore zainteresowanie i wywołuje lawinę spekulacji. Głos w tej sprawie zabrał Jean Todt, który, jak przyznał, cały czas ma kontakt z rodziną jak i samym Schumacherem, a niedawno odwiedził go w jego domu niedaleko Jeziora Genewskiego w Szwajcarii.

„Widziałem się w Michaelem w zeszłym tygodniu” – powiedział Todt. „On walczy. Mam nadzieję, że świat znów go zobaczy. Zarówno on sam jak i jego rodzina pracują w tym kierunku”.

Francuz zaapelował również o wsparcie - nie tylko dla niemieckiego kierowcy, ale także dla jego żony Coriny, która pomaga Legendzie Formuły 1 wrócić do zdrowia: „Michael codziennie walczy o poprawę i musimy go w tym wspierać. Musimy również wspierać jego żonę Corinę, wspaniałą osobę, która opiekuje się Michaelem i dziećmi”.

Jean Todt został zapytany czy przejmuje się tym, że niedługo Lewis Hamilton pobije rekord wygranych tytułów mistrza świata wśród kierowców. Obecnie tym rekordzistą jest Michael Schumacher: „Wiem, że to się może zdarzyć, że Lewis pobije rekord Michaela jako kierowca z największą ilością tytułów mistrza świata. Warunki dla Mercedesa są idealne, ale szczerze mówiąc nie obchodzi mnie to”.

„Pamiętam jak stałem z nim na podium podczas zdobycia pierwsze tytułu na Suzuce 2000 i powiedziałem mu, że teraz nasze życie już nigdy nie będzie takie samo. Osiągnęliśmy wszystko co chcieliśmy”.

Od wypadku na nartach minęło 6 lat. Od tego czasu zarówno rodzina jak i osoby związane z Niemcem nie udzielają żadnych informacji na temat stanu zdrowia ani o postępach w leczeniu.

Źródło: focus.de

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league