Hamilton wyrównuje rekord Schumachera

Aktualny mistrz świata Lewis Hamilton objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej Formuły 1, po tym jak zamienił pole position na 86. zwycięstwo w karierze. To ósmy triumf Brytyjczyka na torze Hungaroring, czym wyrównał rekord wygranych na jednym torze, należący do Michaela Schumachera.

Reprezentant Mercedesa-AMG kontrolował wyścig od początku do końca, tracąc prowadzenie tylko w momencie zjazdu boksów po opony na suchą nawierzchnię. Brytyjczyk ponadto zdobył dodatkowy punkt za najlepsze okrążenie wyścigu, poprawiając przy okazji ustanowiony w zeszłym roku rekord toru.

„Możecie wierzyć lub nie, ale cały czas cisnąłem, szczególnie próbując uzyskać najlepsze okrążenie w samej końcówce” – powiedział Hamilton. „Chciałbym pogratulować wszystkim w fabryce, a przede wszystkim w dziale układu napędowego, którzy wykonali fantastyczną robotę. To był jeden z moich ulubionych wyścigów. Jechałem w osamotnieniu, co stanowiło inne wyzwanie. Nie mogłem zrobić tego bez zespołu, który wykonał świetne pit-stopy i przygotował świetną strategię. Dbałem o pośrednie opony, więc pojawiła się szansa, aby założyć w końcówce miękką mieszankę i powalczyć o ten dodatkowy punkt”.

Hamilton odbudował się po swoim najgorszym starcie sezonu od 2014 roku, wygrywając dwa ostatnie wyścigi: „Pierwsza runda miała dla mnie kilka ciosów z różnych stron, na które nie byłem przygotowany. Oczyściłem jednak umysł, co staram się robić po każdym wyścigu, i przez ostatnie dwie rundy wszystko było jak trzeba. Muszę próbować utrzymać ten trend”.

Brytyjczyk podkreślił również zasługi dominującego w stawce samochodu: „W tym roku trafiliśmy we wszystkim i rozwiązaliśmy wszystkie niedociągnięcia, o jakich mówiliśmy przez ostatnie dwa lata. Samochód znakomicie się prowadzi, a balans jest znakomity. Moim zadaniem jest nie popełniać błędów, których nie było, ale także zadbać o opony, nad czym cały czas pracuję. Cały czas uczę się tego, jak wykorzystać o to narzędzie, którym dysponuję, aby wypracować przewagę”.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league