Kubica: Mamy nadzieję na poprawę osiągów

Drugi weekend z rzędu, Robert Kubica uczestniczył w pierwszej sesji treningowej Formuły 1. Na dobrze znanym polskim kibicom torze Hungaroring kierowca testowy Alfy Romeo przejechał 26 okrążeń w wymagających warunkach.

„To był pracowity piątek za kierownicą” – powiedział Polak. „Realizowaliśmy nasz program testowy, próbując różnych rozwiązań na poskromienie tego typu pogody. Myślę, że wykonaliśmy pożyteczną pracę i mamy nadzieję, że przełoży się to na krok do przodu pod względem osiągów jutro i w niedzielę”.

Kubica nie próbował przejechać jak najszybszego okrążenia, koncentrując się na gromadzeniu danych: „Nadal pracujemy nad zrozumieniem tego, jak nasz samochód działa w różnych warunkach. Jazda po mokrym i zimnym torze oznacza, że musimy dostosować się do okoliczności, a inżynierowie polegają na naszych odczuciach, przy podejmowaniu decyzji”.

Inaczej niż w poprzedni weekend, Kubica zasiadł w samochodzie Kimiego Räikkönena. Polak przejechał 26 okrążeń, zaliczając po drodze niegroźny obrót na wyjeździe z alei serwisowej.

Źródło: sauber-group.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze