Vettel rozmawiał z Renault, chce wrócić do Red Bull Racing

Sebastian Vettel powiedział, że prowadził rozmowy z Renault przed ogłoszeniem powrotu Fernando Alonso do ekipy z Enstone, jednak przyznał, że jeśli pojawi się możliwość ponownego dołączenia do Red Bull Racing, wykorzysta szansę.

Vettel stracił miejsce w Formule 1 po tym, jak Ferrari ogłosiło zatrudnienie na jego miejsce Carlosa Sainza Jr. Od tego czasu nie jest znana przyszłość Niemca w sporcie, choć od jakiegoś czasu mówiło się, że może on wrócić do Red Bulla i zostać zespołowym kolegą Maxa Verstappena. Sam Vettel w rozmowie z Servus TV – telewizją, którą właścicielem jest Red Bull – stwierdził, że jeśli będzie szansa na zajęcie fotelua w samochodzie ekipy z Milton Keynes, wówczas zamierza ją wykorzystać.

„Jestem przekonany, że jeśli chcesz wygrać, musisz cieszyć się z każdej okazji i moim zdaniem nie jest to kwestia twojego potencjalnego kolegi z zespołu, bez względu na to, gdzie się znajdziesz. Oczywiście znam ten zespół bardzo dobre – nadal mam kontakt z wieloma osobami z tym ekipy, w tym z Christianem [Hornerem] oraz Helmutem [Marko]” – powiedział Vettel.

„Pojawienie się w Servus TV nie ma nic wspólnego z potencjalną przyszłością, jednak wierzę, że Red Bull ma zwycięski samochód. Wiem z przeszłości, jak mocni oni są i jak się rozwinęli. Nie byłbym uczciwy, gdybym stwierdził, że znam ten zespół na wylot, ponieważ on również zmienił się, ale wiem, dlaczego wcześniej byli silni i nadal są mocnymi konkurentami. To samochód, w którym możesz wygrać wyścigi, więc na pewno byłoby to interesujące”.

Zapytany, czy gdyby miał okazję powrotu do zespołu, Vettel odpowiedział: „To zwycięski samochód, a ja jestem tutaj, aby rywalizować i wygrywać, więc prawdopodobnie odpowiedź brzmi tak”.

W środę Renault ogłosiło powrót Fernando Alonso do zespołu, gdzie zajmie miejsce odchodzącego do McLarena Daniela Ricciardo. Vettel przyznał, że przed tym potwierdzeniem rozmawiał z francuskim zespołem w sprawie potencjalnej współpracy.

„Nie podjąłem jeszcze decyzji [w sprawie mojej przyszłości]. Nie wywieram na siebie presji. Oczywiście wszyscy widzieliśmy powrót Fernando – to dobre dla F1 i zobaczymy, jak sobie poradzi. Niezależnie od tego, patrząc na siebie poświęcę czas na podjęcie decyzji. W tej chwili wszystko jest możliwe – kontynuacja kariery, przerwa lub emerytura. Jeszcze nie podjąłem decyzji – zależy ona od tego, jak będzie wyglądać sytuacja. Nie jest tajemnicą, że jestem konkurencyjny, osiągnąłem bardzo wiele w tym sporcie i chciałbym zdobyć jeszcze więcej, a nie tylko brać udział”.

„Tak, rozmawiałem [z Renault], jednak na żadnym etapie nie były to wystarczająco wiążące negocjacje. Jak widzicie, poszli w innym kierunku, więc dla mnie niewiele to zmienia. Chcę poświęcić czas na podjęcie decyzji”.

Źródło: racer.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league