Sainz: Nie podpisałem kontraktu kierowcy nr 2

Carlos Sainz Jr, który w sezonie 2021 będzie partnerem Charlesa Leclerca w zespole Formule 1 Ferrari, w wywiadzie dla hiszpańskiego radia Marca przyznał, że w jego kontrakt nie znajduje się żaden zapis zobowiązujący go do roli drugiego kierowcy.

„Nie podpisałem nic, co mówi o byciu kierowcą numer dwa” - powiedział. „W moim kontrakcie, jak we wszystkich, które podpisałem, jest mowa, że ekipa jest ponad kierowcą, ale nie plasuje mnie na drugim miejscu czy nie [nie ma mowy] o wspieraniu konkretnej osoby”.

„Wszystko co wiem to to, że dam z siebie wszystko dla Ferrari i spróbuję wygrać. Nie przejmuję się kolorem samochodu. Traktuję wszystkich kierowców tak samo, jesteśmy rywalami i musimy iść ponad to. Jeżeli będzie jakaś skomplikowana sytuacja, podejmę odpowiednią decyzję, nie musicie się martwić”.

Pomimo zmiany zespołu, młody Hiszpan nie martwi się tym, że jego obecna ekipa odetnie go od informacji: „Myślę, że powiedzą mi wszystko, ponieważ nadal mogę im pomóc zarówno w tym raku jak i nadchodzące lata. Poprosiłem ich o informowanie mnie, ponieważ jestem jednych z pierwszych, którzy chcą widzieć McLarena na podium najszybciej jak to możliwe i myślę, że mogę im pomóc, tak jak pomogłem im w ubiegłych latach. Myślę, że kończymy nasze relacje w dobry stylu i myślę, że obie strony skorzystały na rozmowach i mówieniu, a także na rozwoju samochodu”.

Kierowca McLarena podpisał dwuletni kontrakt z możliwością przedłużenia o rok.

Źródło: readmotorsport.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league