Sainz: To był wyjątkowy tydzień

Carlos Sainz Jr, który od przyszłego roku będzie reprezentować barwy zespołu Ferrari, opisał jak wyglądały negocjacje i omówienie szczegółów kontraktu. Ze względu na koronawirusa, negocjacje odbywały się online, a niemożność spotkania się twarzą w twarz było dla Hiszpana „dziwnym doświadczeniem”.

„To był bardzo wyjątkowy tydzień, negocjacje bez spotkania się twarzą w twarz to dziwna sprawa” – powiedział Sainz. „Byłem w domu z ojcem i byłem w stałym kontakcie z moim agentem i koniec końców całkiem dobrze nam poszło”.

Hiszpan podziękował również swojej obecnej ekipie: „Jak tylko nadeszła oferta Ferrari, muszę podziękować McLarenowi i całemu zespołowi za to, co dla mnie zrobili. Teraz nie mogę się doczekać, aby podziękować im osobiście. Chcę wrócić do Woking i znów zacząć pracować. Myślałem, że po ogłoszeniu kontraktu ktoś się może rozchorować i zamiast tego otrzymałem wiele wiadomości o przywiązaniu i szacunku. Chcę spłacić wszystko [dług wdzięczności] i wiem, że tutaj, w Hiszpanii już myślą o rok 2021 aby zobaczyć mnie za kierownicą Ferrari walczącego o podium i zwycięstwa, ale teraz chcę na chwilę włożyć Ferrari do szuflady i myśleć tylko o McLarenie”.

Sainz podpisał z zespołem Ferrari dwuletni kontrakt z możliwością przedłużenia go o kolejny rok.

Źródło: crash.net

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league