Szef zespołu Red Bull Racing Christian Horner powiedział, że powrót Sebastiana Vettela do jego ekipy jest mało prawdopodobny, ponieważ wówczas doszłoby do swego rodzaju konfliktu z Maxem Verstappenem.

W ubiegłym tygodniu potwierdzono zakończenie współpracy pomiędzy Ferrari a Vettelem po tym sezonie, zaś miejsce Niemca w ekipie z Maranello zajmie Carlos Sainz Jr. Vettel osiągnął swój największy sukces w F1 wraz z Red Bullem, gdzie wywalczył 4 tytuły mistrzowskie w latach 2010-2013. Horner, który jest wieloletnim szefem Red Bulla, stwierdził, że posiadanie dwóch kierowców chcących być liderami jest niewskazane dla zespołu.

„Myślę, że jest to niezwykle mało prawdopodobne. Mamy długoterminową umowę z Maxem. Alex [Albon] wykonuje dobrą robotę. Mamy fajną dynamikę w zespole. Doświadczenie pokazuje, że [posiadanie] dwóch samców alfa nie wychodzi na dobre” – powiedział Horner w rozmowie ze Sky Sports News.

„Sebastian jest nadal bardzo konkurencyjnym kierowcą grand prix. Uważam, że posiadanie dwóch samców alfa nie sprzyjałoby naszemu zespołowi. Jesteśmy zadowoleni z obecnego składu zawodników. Jestem pewien, że nie brakuje mu opcji, ale najwyraźniej stwierdził, że sprawy w Ferrari nie ułożyły się po jego myśli”.

Horner stwierdził jednocześnie, że jakakolwiek decyzja Vettela w sprawie jego przyszłości będzie przez niego bardzo dokładnie przemyślana.

„Jest facetem z zasadami – jestem pewien, że długo się nad tym zastanawiał i należy uszanować jego decyzję. Nie mam pojęcia, gdzie trafi. Tak jak jednak mówię, to facet o wielkiej uczciwości, posiadający wielkie zasady i niezależnie od tego, czy zdecyduje się zostać w sporcie, czy też nie, osiągnął wiele podczas swojego okresu w Formule 1”.

Źródło: racer.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race