Carlin: Presja będzie na Leclercu

Właściciel brytyjskiego zespołu wyścigowego Trevor Carlin uważa, że nowy nabytek Ferrari w Formule 1 Carlos Sainz Jr będzie walczyć o miano pierwszego kierowcy z Charlesem Leclerkiem. Carlin wystawiał samochód dla Hiszpana w trakcie jego występów w Formule 3.

„Jeśli Ferrari myślało, że zatrudnia kierowcę numer dwa, to nie docenili Carlosa. Mam nadzieję, że to nie prawda” – powiedział Carlin. „Wiem, że Red Bull, Mercedes czy Ferrari mają kierowców numer jeden, ale nie widzę tego u Carlosa. Myślę, że mając taki sam samochód i równe traktowanie, może być bardzo blisko”.

„Uważam, że Carlos jest bardzo dobry. Charles może będzie szybszy w kwalifikacjach, ale w wyścigu Carlos nie da mu uciec. Naprawdę myślę, że będzie walczyć o swoje, a presja będzie na Charlesie. Gdy Carlos się postara, może sprawić niespodziankę i uszczęśliwić włoskich fanów”.

Carlin cieszy się z tego, jak daleko zaszedł jego kierowca od czasu startów w Formule 3 osiem lat temu: „Przechodząc przez Toro Rosso nie zawsze ma się szansę, aby w pełni się rozwinąć. W McLarenie pojawił się za to Carlos, którego pamiętam z F3. Dużo bardziej wyluzowany i pewny siebie. Wyrósł na kogoś i bardzo się z tego cieszę”.

Źródło: reuters.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league