Carey: Celem wciąż jest 18 wyścigów, początek sezonu F1 w lipcu

Szef Formuły 1 Chase Carey zapowiedział, że mistrzostwa wkrótce ogłoszą zmodyfikowany kalendarz na sezon 2020. Po przetasowaniach związanych z przesunięciem lub odwołaniem pierwszych dziesięciu rund, inauguracja tegorocznych zmagań ma teraz nastąpić 5 lipca w Austrii.

„Jesteśmy coraz pewniejsi swoich planów rozpoczęcia sezonu latem” – powiedział Amerykanin. „Celem jest ściganie się w Europie w lipcu, sierpniu i na początku września, a pierwszy wyścig miałby się odbyć w Austrii w weekend 3-5 lipca. We wrześniu, październiku i listopadzie zobaczylibyście nas w Eurazji, Azji i Amerykach, a sezon zakończy się na Bliskim Wschodzie w grudniu, gdzie runda w Bahrajnie poprzedzi tradycyjny finał w Abu Zabi”.

„Będzie pomiędzy 15-18 wyścigów i opublikujemy sfinalizowany kalendarz najszybciej jak to możliwe. Spodziewamy się, że pierwsze rundy odbędą się bez udziału kibiców, ale mamy nadzieję na ich obecność w późniejszej części sezonu”.

„Nasze plany oczywiście mogą ulec zmianie. Wciąż mamy do rozwiązania wiele problemów i wszyscy jesteśmy uzależnieni od niewiadomych, jakie niesie ze sobą wirus. Wszyscy chcemy, aby świat powrócił do tego, jakim go znamy i kochamy, ale zdajemy sobie sprawę, że musi to nastąpić w odpowiedzialny i bezpieczny sposób. Nie możemy doczekać się odegrania swojej roli, umożliwiając fanom bezpieczne dzielenie się emocjami Formuły 1 z rodziną, przyjaciółmi i szerszą społecznością”.

Źródło: formula1.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league