Marko chciał zarazić wszystkich kierowców Red Bulla

Doradca programu wyścigowego Red Bulla Helmut Marko zdradził, że planował urządzić obóz, na którym kierowcy zostaliby zarażeni koronawirusem.

„Był pomysł urządzenia obozu, który przełamał by ten fizycznie i psychicznie martwy okres i to byłby idealny czas na złapanie infekcji” – powiedział telewizji ORF. „To są młodzi i zdrowi mężczyźni. Mieliby to za sobą i byliby gotowi na rozpoczęcie wyścigów”.

Taki pomysł nie został zbyt entuzjastycznie przyjęty przez zarząd: „Powiedzmy, że [pomysł] nie został najlepiej przyjęty”.

To nie pierwsza kontrowersyjna wypowiedz Helmuta Marko na temat koronawirusa. Przed rozpoczęciem się weekendu w Australii Marko powiedział, że cała historia związana z epidemią została sprowokowana przez media. W wywiadzie dodał również, że skoro miał przesiadkę w Dubaju i się tam nie zaraził, to nie wie gdzie mógłby.

Jednak jak się okazało, Helmut Marko walczył z mocnym przeziębieniem w lutym: „Męczyło mnie ciężkie przeziębienie, połączone z bardzo silnym kaszlem. Cała ta choroba trwała przez dziesięć dni, a to w moim przypadku bardzo długo. Dziś jestem pewien, że to był ten wirus. To pokazuje, że nawet starsi ludzie mogą przetrwać koronawirusa. Myślę, że najważniejsze to nie wpadać w panikę”.

Źródło: bbc.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league