Grosjean: Seb powiedział mi, że jest w drodze na lotnisko

Niedoszłe do skutku Grand Prix Australii Formuły 1 jeszcze przez długi czas będzie wywoływać kontrowersje, wraz z pojawianiem się nowych zakulisowych informacji. Jedną z takich ciekawostek ujawnił Romain Grosjean, który o odwołaniu wyścigu dowiedział się od Sebastiana Vettela.

Informację o rezygnacji z rozgrywania wyścigu podano na dwie godziny przed planowanym rozpoczęciem pierwszej piątkowej sesji treningowej. Sytuacja była kuriozalna, bowiem tylko kilka ekip przybyło na tor, z czego część po to, aby zacząć się pakować.

Swoich pokojów hotelowych nie opuścili m.in. pracownicy Ferrari, a Sebastian Vettel w tym czasie wylatywał już z Australii, o czym Grosjean dowiedział się z rozmowy przez komunikator internetowy.

„Plotka o odwołaniu wyścigu rozniosła się w czwartek wieczorem” – powiedział w rozmowie z Kymem Illmanem. „Nie spałem dobrze tej nocy, więc o trzeciej rano rozmawiałem przez komunikator z Sebastianem Vettelem. Zdziwiłem się, że nie śpi, a on odpowiedział, że jest w drodze na lotnisko, bo wyścig jest odwołany. Ja nie słyszałem żadnej oficjalnej informacji, więc zostałem na miejscu, a ekipa Seba powiedziała, że może wracać do domu. Tak więc, około czwartej rano wiedziałem, że sytuacja będzie nieciekawa”.

Podobnie jak reszta kierowców, Francuz jest odizolowany od zewnętrznego świata: „Jestem w domu. Mam trójkę dzieci, z czego dwójka jest w wieku szkolnym. Poświęcamy na lekcje trzy godziny dziennie, a potem wychodzimy na zewnątrz do ogrodu. Uczę dzieci, ale to nie jest łatwe”.

Źródło: youtube.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league