Czterokrotny mistrz świata Sebastian Vettel potrzebuje teraz „naprawdę dobrego sezonu”, aby jego kariera wróciła na właściwe tory. Takie jest zdanie doradcy zespołu Red Bull Racing dr Helmuta Marko, który wprowadził nastoletniego Vettela do Formuły 1 ponad trzynaście lat temu.

Obecnie 32-letni kierowca rywalizuje u boku Charlesa Leclerca w zespole Ferrari i Marko zdecydowanie wyklucza powrót Niemca do Red Bulla, przede wszystkim z powodów finansowych.

„Nie możemy pozwolić sobie na zatrudnienie dwóch kierowców tak wielkiego formatu” – tłumaczy Marko, odnosząc się także do Maxa Verstappena, którego kontrakt został przedłużony do 2023 roku. „Jeśli Vettel chce nadal kontynuować swoją karierę z konkurencyjnym zespołem, musi się w tym roku naprawdę wykazać. Leclerc zapewnił, że Sebastian nie jest już numerem jeden w zespole, jednak nadal pozostaje czterokrotnym mistrzem świata. Walka o kolejny tytuł w Ferrari nie będzie dla niego tak łatwa jak u nas, ponieważ jego samochód nie dominuje”.

Nico Rosberg, mistrz świata z 2016 roku zgadza się z tą opinią mówiąc: „Sebastianowi nie jest łatwo, ponieważ to Leclerc bardziej zaangażował się w zespół. Vettel od kilku lat nie miał też tak naprawdę dobrego sezonu. Teraz musi odzyskać pełne zaufanie ze strony Ferrari. Ważne jest, aby pokazał się z jak najlepszej strony szczególnie w pierwszych wyścigach”.

Szef Ferrari Mattia Binotto zasugerował, że Niemiec może zostać na sezon 2021, ale na pewno nie będzie liderem zespołu: „Jestem przekonany, że mamy obecnie najsilniejszą parę kierowców, nawet jeśli czasami przysparzają nam oni problemów”.

Źródło: onestopstrategy.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race