Szef fabrycznego zespołu Mercedesa-AMG w Formule 1 Toto Wolff zdementował pogłoski mówiące o tym, że koncern Daimler rozważa wycofanie się z mistrzostw świata po nadchodzącym sezonie.

„Jesteśmy w tym na długie lata” – powiedział Austriak podczas prezentacji nowego malowania samochodu. „F1 zapewnia naszej marce znakomitą platformę marketingową. Budujemy zarówno samochody wyścigowe jak i drogowe, a Formuła 1 to pole do popisu dla inżynierii układów hybrydowych. Lubimy tę platformę, ale prowadzimy negocjacje z udziałowcami i pewne rzeczy muszą zostać wyprostowane”.

Zespół podpisał nowy pięcioletni kontrakt sponsorski z koncernem przemysłu petrochemicznego, co według Wolffa jasno świadczy o zamiarze pozostania Mercedesa-AMG w sporcie: „W przerwie zimowej zawsze pojawiają się sensacyjne nagłówki, kiedy tylko nic nie dzieje się na torze. To była bezpodstawna plotka, wysnuta przez jakiegoś lunatyka, którą szef Daimlera zdementował już następnego dnia”.

„To normalne, że poddajemy analizie wszystkie nasze projekty. Dane pokazują jednak, że Formuła 1 to jedna z najbardziej opłacalnych dla nas inwestycji. Daimler widzi, jakie są zalety i jak potężna jest to platforma marketingowa i dlatego właśnie tutaj jesteśmy”.

Fabryczny zespół Mercedesa-AMG zaprezentował jak dotąd jedynie swoje tegoroczne malowanie, aby zwrócić uwagę na swojego nowego sponsora. Samochód na sezon 2020 zostanie natomiast zaprezentowany w piątek na torze Silverstone.

Źródło: formula1.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race