Szef Pirelli Mario Isola powiedział, że zespoły nie będą mogły wrócić do 13-calowych kół po tym, jak od sezonu 2021 zostaną one zastąpione 18-calowymi.

Isola odniósł w tym samym do zeszłorocznego głosowania zespołów F1 nad utrzymaniem specyfikacji opon z sezonu 2019 w obecnym roku. Włoski producent poczynił głębokie przygotowania nad charakterystyką opon na sezon 2020, jednak ich starania nie zyskały przychylności całej stawki.

Aby nie dopuścić do podobnego zdarzenia i marnowania zasobów Mario Isola zadeklarował jasne stanowisko Pirelli na sezon 2021, kiedy to wejdą głębokie zmiany w Formule 1: „Nie ma szans na powrót do opon 13-calowych” – powiedział Włoch.  „Dobrą rzeczą jest to, że byliśmy już w stanie wykonać trzy testy w 2019 roku, a pierwsze wrażenia zespołów na oponach 18-calowych były dobre. Nie oczekuję żadnych niespodzianek w tym roku. Kiedy wszystko jest nowe, zwykle spodziewasz się problemów, ale nie mieliśmy żadnych podczas testów”.

Obecnie tylko Renault, Mercedes i McLaren uczestniczyły w testach 18-calowych opon Pirelli. Scuderia Ferrari będzie kolejną ekipą, która będzie miała okazję na ich sprawdzenie. W lutym na hiszpańskim torze Jerez włoski zespół będzie miał do dyspozycji dwa dni na zapoznanie się z nimi.

Źródło: f1only.fr

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race