Dyrektor ds. sportowych Formuły 1 Ross Brawn uważa, że tegoroczny sezon F1 pokazał taki poziom osiągów Maxa Verstappena, który pozwoli mu na walkę o mistrzostwo świata z Lewisem Hamiltonem w przyszłym roku.

Zdaniem Brytyjczyka, kierowca Red Bulla w całym sezonie prezentował szczytową formę i jest już gotowy do włączenia się walki o triumf w klasyfikacji generalnej: Czy można było wymagać więcej od Maxa Verstappena?” - zastanawiał się Brawn po wyścigu w Abu Zabi. Z pewnością to byłoby trudne, ponieważ w piątym sezonie, po raz pierwszy ukończył go w pierwszej trójce i ogólnie był zadowolony. Max zdobył też pierwsze pole position w swojej karierze i odniósł trzy zwycięstwa, razem w swojej karierze ma ich już osiem”.

Brawn podkreślił, że w tym roku Verstappen zmienił nieco swoje podejście do ścigania i nie popełniał głupich błędów, jak w ubiegłych latach: Być może najważniejsze jest to, że nie widzieliśmy błędów u niego, które w przeszłości wynikały głównie z jego braku cierpliwości. Te momenty, w których miał gorącą głowę kosztowały go w poprzednich sezonach bardzo drogo, ale teraz miał ich zdecydowanie mniej”.

Ten młodzieniec z Red Bulla, który kilka miesięcy temu skończył 22 lata jest bez wątpienia w najlepszej formie w swojej dotychczasowej karierze. On jest już gotowy, aby rzucić wyzwanie Lewisowi Hamiltonowi. Oczywiście potrzebuje do tego samochodu, którym mógłby to zrobić i właśnie takiego brakowało mu na początku sezonu. Ale współpraca na linii Red Bull - Honda poszła do przodu w tym sezonie i zaczyna przynosić wyniki, które sugerują, że będą walczyć o mistrzostwo w 2020 roku.”

Źródło: gptoday.net

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race