Kubica: Ostatni wyścig był trudny jak cały sezon

Robert Kubica w ostatnim swoim starcie w barwach ekipy Williams przyznał, że zamykający tegoroczną rywalizację wyścig o Grand Prix Abu Zabi był dobrym podsumowaniem całego roku.

Polski kierowca ukończył wyścig na dziewiętnastej pozycji, ale podczas całej niedzielnej rywalizacji miał kilka okazji to stoczenia pojedynków na torze: „Ten rok był trudny, a dzisiejszy wyścig wyglądał podobnie – nie było łatwo” – powiedział Kubica.  „Ale dzisiaj przynajmniej miałem kilka okazji do walki na torze. Na pierwszym okrążeniu dotknęliśmy się z Georgem w piątym zakręcie, a później miałem dość mocny kontakt z Giovinazzim, przez co już dalej musiałem jechać z uszkodzoną podłogą. Ostatnie 35. okrążeń było bardzo trudnych”.

Pomimo tego, że Krakowianin na ogół kończył większość tegorocznych wyścigów na końcu stawki, to Kubica przyznał, że zawsze starał się wycisnąć z samochodu maksimum osiągów: „Tegoroczny sezon był trudny, ale przynajmniej staraliśmy się wraz zespołem wycisnąć wszystko z samochodu i w tym aspekcie nigdy się nie poddawaliśmy”.

 Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Williams Racing

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league