Hamilton: Zdobycie szóstego tytułu jest wręcz niewyobrażalne

Lewis Hamilton powiedział, że czuje się wręcz przytłoczony faktem zapewnienia sobie szóstego tytułu mistrza świata kierowców Formuły 1 po wyścigu o Grand Prix Stanów Zjednoczonych.

Brytyjczyk musiał w niedzielę w Austin zdobyć zaledwie cztery punkty, aby zapewnić sobie szósty mistrzowski tytuł. Po starcie z dość odległego piątego pola, Hamilton ukończył wyścig w Stanach Zjednoczonych na drugim miejscu tuż za zespołowym kolegą Valtterim Bottasem. Tym samym Hamilton wysunął się przed Juana Manuela Fangio pod względem liczby tytułów, a do prowadzącego w tej klasyfikacji Michaela Schumachera traci zaledwie jedno mistrzostwo.

„To jest coś przytłaczającego, jeśli mam być szczery. Wyścig był naprawdę trudny. [Sobota] była dla nas naprawdę ciężka, a Valtteri wykonał świetną pracę, więc ogromne gratulacje dla niego. Dzisiaj chciałem jedynie odzyskać pozycje i dowieźć dublet dla zespołu. Nie sądziłem, że jeden postój będzie możliwy, ale pracowałem bardzo ciężko” – powiedział Hamilton.

„Jak mam się teraz czuć? Powiedziałem nieco wcześniej w tym tłoku, że pamiętam oglądanie tego sportu, gdy byłem młodszy. Budziłem się, schodziłem na dół, a tam moja macocha, Linda, która jest tutaj, robiła mi kanapkę z boczkiem, a ja z tatą siedzieliśmy razem i oglądaliśmy Grand Prix. Dziwnie jest oglądać to i widzieć kogoś w telewizji, a teraz być tą osobą i robić coś wielkiego, jak Ayrton czy też Michael. To coś niewyobrażalnego, że moja życiowa podróż doprowadziła mnie do tego momentu, w którym zdobyłem szósty tytuł. Nie wiem jednak, jak mam się teraz czuć”.

„Nie wierzę w coś takiego jak siódme niebo. Mam przy sobie całą rodzinę. Nie pamiętam, kiedy ostatni raz mój ojczym i macocha, tata i mama byli podczas tego samego Grand Prix. Nie sądzę, żebym miał ich przy sobie kiedykolwiek wcześniej podczas wyścigu mistrzostw, więc doświadczenie tego i dzielenie się tym z nimi, ludźmi, którzy ostatecznie byli w centrum tego, kim jestem i poświęcili wszystko, co mieli, abym miał to życie, które mam obecnie, abym miał okazję, żeby to dziś zrobić, sprawiło, że byłem naprawdę dumny widząc ich wszystkich uśmiechniętych”.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league