Vettel: Kwalifikacje na Suzuce nie były dla mnie przełomowe

Sebastian Vettel zaprzeczył, że zdobycie pierwszego pola startowego do Grand Prix Japonii zmieni jego podejście do sesji kwalifikacyjnych.

Niemiec od czerwcowego weekendu F1 w Kanadzie, dziewięć razy z rzędu przegrywał wewnętrzną walkę o lepsze miejsce na starcie do wyścigów z zespołowym partnerem - Charlesem Leclerkiem.

Zdaniem Vettela, przełamanie passy niepowodzeń w kwalifikacjach było spowodowane różnymi czynnikami: „Nie, nie sądzę, że był [wcześniej] jakiś konkretny problem. Uważam po prostu, że ta sesja była czysta” – powiedział kierowca Ferrari po wyścigu na Suzuce. „Oczywiście poprawiliśmy samochód, zwłaszcza w Singapurze, a poprawki z pewnością pomagają mi w tych obszarach, gdzie wcześniej miałem pewne problemy”.

„Faktycznie, kwalifikacje w ostatnim czasie nie przebiegały dla mnie całkowicie gładko, więc może ta ostatnia sesja była po prostu w miarę płynna. Obydwa okrążenia [w Q3] były czyste. Nie było problemów z przygotowaniem opon do pracy na okrążeniach wyjazdowych. Z tego jestem zadowolony”.

Źródło: gptoday.net

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league