Kubica: Japonia jest jedną z najbardziej ekscytujących rund w kalendarzu

Robert Kubica powiedział, że zbliżający się wyścig Formuły 1 o Grand Prix Japonii jest jedną z najbardziej ekscytujących rund w kalendarzu mistrzostw, wskazując na unikalny charakter toru Suzuka.

Japoński tor jest chwalony przez zdecydowaną większość kierowców, ponieważ posiada on wyjątkowe szybkie i zarazem kręte sekcje, jak na przykład eski w pierwszym sektorze, czy też zakręty The Spoon lub 130R. Kubica właśnie na tym torze w 2010 roku w barwach Renault popisał się tu okrążeniem kwalifikacyjnym, które dało mu trzecie pole startowe, a wielu doceniło ten wyczyn. Wyścigu niestety nie ukończył z powodu złego mocowania koła, jednak dwa lata wcześniej w ekipie BMW Sauber wywalczył tu drugie miejsce. Teraz co prawda chociażby zbliżenie się do tego wyniku jest niemożliwe, jednak Polak nadal nie może doczekać się jazdy na Suzuce.

„Grand Prix Japonii jest jedną z najbardziej ekscytujących rund w kalendarzu Formuły 1. To połączenie naprawdę trudnych sekcji, które maksymalizują potencjał samochodu dzięki obecności szybkim eskom w pierwszym sektorze. Środkowa część jest nieco wolniejsza z kilkoma nawrotami, a następnie bardzo szybka część prowadzi do ostatniego zakrętu, czyli szykany. To tor, który zachował swoje wieloletnie DNA i jest świetnym miejscem do jazdy. Obiekt Suzuka jest znany również z sympatycznych kibiców, dlatego jest to wyjątkowe miejsce, nie tylko w samochodzie, ale także i poza nim” – powiedział Kubica.

Z kolei jego zespołowy kolega George Russell dodał, że nie mógł doczekać się jazdy na Suzuce, chociaż jeszcze nie miał okazji rywalizować na tym obiekcie.

„Japonia to wyścig, na który czekałem od dawna, a [Suzuka] to fantastyczny tor i nie mogę doczekać się, kiedy będę po nim jeździć. Kibice są ogromnymi pasjonatami. Byłem tu raz jako kierowca rezerwowy, ale nawet wtedy uczucie było niesamowite. Układ toru powinien nam bardziej odpowiadać niż w Soczi, więc mam nadzieję, że pokażemy nieco lepsze tempo. Podsumowując, naprawdę nie mogę się doczekać” – mówił Russell.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Williams

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league