Vettel: Wiedziałem, że mogę coś zrobić w tym wyścigu

Sebastian Vettel został najskuteczniejszym kierowcą na ulicach Singapuru, wygrywając uliczny wyścig Formuły 1 po raz piąty w swojej karierze. Dzięki lepszej strategii, Niemiec przeskoczył startujących przed nim Lewisa Hamiltona i Charlesa Leclerca.

„Cieszę się! To była dobra noc” – powiedział kierowca Ferrari, dla którego to pierwszy tegoroczny triumf. „Wiedziałem, że nasza pozycja startowa nie ułatwi nam życia, więc cisnąłem od samego początku. Trzymałem się bardzo blisko Lewisa, ale nie mogłem go wyprzedzić. Początek wyścigu jest tutaj zwykle powolny i spodziewałem się, że Charles nie będzie szarżować. Tak właśnie było i starałem się pozostać jak najbliżej za liderami, dbając jednocześnie o opony, żeby móc przyspieszyć razem z nimi”.

„Jeszcze przed startem wiedziałem, że po pit-stopie będę mógł coś zrobić w tym wyścigu. Zostałem wezwany bardzo późno, zaledwie jeden zakręt przed zjazdem. Na okrążeniu wyjazdowym pojechałem najszybciej jak mogłem. Byłem zaskoczony, że Lewis nie zjechał na kolejnym kółku, jak i tego, że jeszcze przez jakiś czas miał dobre tempo. Musieliśmy wyjechać przed nich i gdy to się udało, starałem się przebić przez stawkę i wyrobić sobie przewagę, która pozwoli mi kontrolować wyścig, co popsuł samochód bezpieczeństwa. Jestem pełen emocji i bardzo szczęśliwy z tego, jak przebiegła ta noc”.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze