Na dzisiejszym spotkaniu z mediami, szef zespołu Haas F1 Team Günter Steiner wyjaśnił, dlaczego ekipa zdecydowała się na przedłużenie kontraktu z Romainem Grosjeanem.

„Wiecie, było blisko, ponieważ obaj [Grosjean i Nico Hülkenberg] są bardzo dobrymi kierowcami i mam nadzieję, że Nico zostanie w F1” – powiedział. „Lubię go i jest dobrym kierowcą, ale zdecydowaliśmy się zostawić Grosjeana. Jest z nami już cztery lata i znamy jego dobre jak i złe strony. Zna ekipę i jest bardzo dobrym kierowcą”.

Włoch powtórzył między innymi to, co mówił po wyścigu w Belgii, że to, że ekipa nie zdobywa punktów, nie jest tylko winą kierowców: „Naszym największym problemem jest nasz samochód i to, że w tym roku nie poprawia się tak, jakbyśmy tego chcieli, co koniec końców na ten moment nie ma nic wspólnego z naszymi kierowcami. To wina samochodu i jesteśmy bardzo dociekliwi w tym temacie”.

Steiner przyznał, że gdyby teraz nastąpiła zmiana kierowcy, mogłoby się to wiązać z brakiem poprawy samochodu: „Gdybyśmy teraz zmienili kierowcę, nie wiem czy by to pomogło ulepszyć nas samochód. Może by się to udało, a może i nie., ponieważ "nowy" nie wiedziałby gdzie zaczęliśmy. Romain miał spory udział w zrozumieniu co było nie tak z samochodem na ten moment. Pomógł nam, a my nie chcieliśmy podejmować ryzyka i mieć jeszcze więcej znaków zapytania”.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race