Steiner: To nie wina kierowców

Powrót do ścigania w Formule 1 po przerwie wakacyjnej nie był szczęśliwy dla zespołu Haas, który wciąż tylko czterokrotnie zdobywał w tym roku punkty i zajmuje przedostatnie miejsce w klasyfikacji generalnej. Amerykańska ekipa znajduje się również w centrum uwagi mediów, bowiem nadal nie przedstawiono partnera Kevina Magnussena na sezon 2020.

„Nie ma żadnych nowych wieści w sprawie naszego składu kierowców na przyszły sezon” – powiedział Steiner. „Nie mamy czego analizować z perspektywy kierowcy. Romain jeździ dla nas od czterech lat i wiemy dokładnie, na co go stać. Uważam, że wykonuje całkiem niezłą robotę. Czasem jednak trzeba dokonać zmiany, aby wejść na wyższy poziom i to, nad czym musimy się zastanowić, to jaki wybór będzie najlepszy dla przyszłości zespołu. Trzeba mieć na uwadze, że kierowcy to nie wszystko – nie zdobyliśmy żadnych punktów w wyścigu, ale nie była to wina kierowców”.

Zespół wciąż stara się zrozumieć, dlaczego tegoroczny samochód spisuje się poniżej oczekiwań: „Zdecydowaliśmy, że na Monzy oba samochody będą identyczne, może za wyjątkiem tylnego zawieszenia. Nie wiem czy nasze problemy leżą w ogólnej koncepcji samochodu czy to jedynie kwestia detali i musimy dojść do tego, co wymaga zmiany”.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league