Kubica: Próbowałem utrzymać Räikkönena za sobą

Po awarii silnika w kwalifikacjach, Robert Kubica zmuszony był przystąpić do niedzielnego wyścigu o Grand Prix Belgii Formuły 1 z alei serwisowej. Polak spędził sporą część wyścigu rywalizując z Kimim Räikkönenen, który ostatecznie wyprzedził go na 37. okrążeniu.

„Wyjechałem z pit-lane i widziałem, że Verstappen miał przebitą oponę” – podsumowywał kierowca Williamsa. „Safety car niekoniecznie nam pomógł, bo brak okrążenia formującego dawał nam przewagę cieplejszych opon, ale neutralizacja odebrała tę przewagę. Pierwszy stint był ok, chociaż na początku miałem problemy z lewą tylną oponą. Później udało się to ustabilizować i rytm był całkiem niezły”.

„Räikkönen miał chyba uszkodzony samochód i blokował wszystkich. Próbowałem utrzymać się przed nim na miękkiej mieszance, ale w pechowym miejscu dogonił nas Vettel i musiałem mu ustąpić, po czym nie udało mi się wyrobić takiej przewagi nad Räikkönenen, by utrzymać go poza strefą DRS. Alfy przez cały weekend były 20 km/h szybsze na prostych, więc łatwo mnie wyprzedził i było po robocie”.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league