Leclerc: Praca w Ferrari to największe wyzwanie

Charles Leclerc przyznał, że największym wyzwaniem podczas pierwszej połowy tegorocznego sezonu F1, było dla niego przystosowanie się do pracy w zespole Ferrari.

Monakijczyk w F1 zadebiutował w zeszłym sezonie jeżdżąc dla ekipy Sauber Alfa Romeo. Po zaledwie 21 startach w Grand Prix zdołał awansować do najbardziej utytułowanego zespołu w historii Formuły 1– Scuderii Ferrari.

Do tej pory Leclerc zdobył dla włoskiego zespołu dwa pole position i pięć razy stawał na podium, z czego dwa razy był bardzo blisko wygranej [w Bahrajnie i Austrii]. Obecnie zajmuje piąte miejsce w klasyfikacji generalnej zaraz za czterokrotnym mistrzem świata F1 i zespołowym partnerem – Sebastianem Vettelem.

21-letni kierowca Ferrari odpowiadając na pytanie, czy presja ścigania się dla najsłynniejszego zespołu w stawce była dla niego największym wyzwaniem w pierwszej części sezonu, wskazał zupełnie inny aspekt: „Presja? W ogóle jej nie odczuwam” - powiedział Leclerc.

„Oczywiście, bycie kierowcą Ferrari to zawsze spełnienie marzeń, ale też dużo więcej pracy. Musisz pracować tak ciężko, jak to tylko możliwe, kiedy przychodzisz do najlepszego zespołu w historii. Jest wielu ludzi, których musisz zrozumieć i nauczyć się jak z nimi pracować, szczególnie, kiedy przychodzisz z małego zespołu. To było dla mnie największym wyzwaniem”.

Leclerc powiedział także, że Ferrari miało wystarczająco dużo czasu, aby wypracować taki styl pracy, który pomoże osiągnąć jak najlepsze wyniki dla zespołu: „Zdecydowanie to działało w obydwie strony. Oczywiście ciągle się uczę jak z nimi pracować, ale oni robią dokładnie to samo w moją stronę. Sprawdzają, co preferuję pod względem ustawień, balansu samochodu i jak lubię prowadzić samochód, mniej więcej tak to wygląda. Z wyścigu na wyścig jest coraz lepiej”.

Źródło: crash.net

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league