Horner: Gasly musi finiszować na wyższych pozycjach

Szef zespołu Red Bull Racing Christian Horner zaczął poważnie brać pod uwagę walkę o drugie miejsce w klasyfikacji konstruktorów Formuły 1 z Ferrari, lecz w tym celu potrzebuje solidnych wyników ze strony obu swoich zawodników.

O ile Max Verstappen odniósł w tym sezonie dwa zwycięstwa i jeszcze trzykrotnie finiszował na podium, Pierre Gasly tylko dwa razy zajął miejsce w pierwszej piątce i zdobył jedynie 63 punkty – tylko jedną trzecią tego, co jego zespołowy kolega.

„Naszym zamiarem jest pozostawić go w samochodzie do końca sezonu” – powiedział Horner. „Bardzo potrzebujemy jednak, aby wykorzystywał więcej potencjału auta. Myślę, że bardzo potrzebuje przerwy i tego, by zastanowić się nad pierwszą połową sezonu oraz wyciągnąć wnioski, które pomogą mu w dalszej części roku. Jeżeli mamy dogonić Ferrari, musi zacząć finiszować na wyższych pozycjach”.

„Nie powinien walczyć z Sauberami i McLarenami – potrzebujemy go w walce z Ferrari i Mercedesem. Zrobimy wszystko, aby pomóc mu osiągnąć nasze cele. Problem w tym, że w ogóle nie jest w walce. Tracimy na tym, że nie mamy dwóch samochodów na czele i na torze, gdzie powinniśmy odebrać punkty Ferrari, ledwie się z nimi zrównaliśmy”.

Źródło: racer.com

Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze